
Jest to rodzaj mgławicy emisyjnej bogatej w wodór i tlen.
Odkryta przez Williama Hershela w 1792r.
Oddalona jest od Ziemi o ok. 5 000 lat świetlnych.
Najlepiej ją obserwować od początku lata do października, gdy jest najwyżej na niebie.
W bardzo dobrych warunkach można zobaczyć lekką mgiełkę używając już 8cm średnicy teleskopu i filtru tlenowego, żeby zobaczyć wyrazisty kształt mgławicy półksiężyc trzeba użyć 20cm średnicy lustra teleskopu z filtrem tlenowym.
Rozmiar tej mgławicy szacowany jest na 26 x 17 lat świetlnych.
Ciekawostka: Mgławica powstała poprzez interakcje odrzuconych przez gwiazdę Wolfa-Rayeta WR 136 jej zewnętrznych warstw i mgławicy obok ok. 250 000 lat temu. Ta gwiazda wg naukowców może wybuchnąć w niedalekiej przyszłości jako supernowa.
